Przed Operacją

Zdajemy sobie sprawę, że zabiegi operacyjne wzbudzają wiele emocji i troski o własnego przyjaciela.

O czym w takim razie należy pamiętać?

W większości przypadków , aby ograniczyć ryzyko związane z narkozą do minimum, polecamy wykonanie podstawowego badania krwi przed każdym znieczuleniem. Dostarcza nam to informacji o stanie ważnych narządów wewnętrznych oraz pozwala dobrać odpowiednią metodę znieczulenia.

Czasami konieczne jest wykonanie innych badań dodatkowych takich jak RTG, USG itd., jeśli zostały zlecone przez lekarza prowadzącego.
Psy i koty przed zabiegiem muszą przejść bezwzględną głodówkę trwającą minimum 12 godzin.

Na około 2-3 godziny przed zabiegiem należy także odstawić zwierzęciu miskę z wodą. Zajęczaków i gryzoni głodówka nie obowiązuje, dlatego zalecane jest wrzucenie do transporterka ulubionej karmy naszego zwierzaka (wystarczy siano i zioła, jeśli jest to kawia domowa, szynszyl bądź królik), którą zwierzątko będzie mogło zjeść po wybudzeniu się z narkozy.

Prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas o jakichkolwiek niepokojących objawach zaobserwowanych przez Państwa u podopiecznego przed zabiegiem. Pozwoli nam to przygotować się odpowiednio zabiegu.

Aby umilić pobyt w szpitalu, warto zostawić naszemu zwierzakowi ulubiony kocyk, zabawkę, domek czy posłanie, w którym będzie czuł się bezpiecznie. W dużym stopniu ogranicza to stres związany z rozłąką z właścicielem i samym zabiegiem.

Psy przyprowadzane na zabieg powinny być wyposażone w obrożę/szelki, smycz oraz kaganiec. Opcjonalnie można zabrać ze sobą dopasowany do naszego przyjaciela kołnierz bądź ubranko pooperacyjne – istnieje możliwość dokupienia ww. akcesoriów w naszym sklepie.

Przed każdym zabiegiem personel przychodni poinformuje Państwa o planowanych procedurach, zaleceniach przedoperacyjnych i rozwieje wątpliwości dotyczące samego zabiegu. Po operacji lekarz weterynarii niezwłocznie przekaże Państwu informacje o stanie zdrowia zwierzęcia i zalecenia, dzięki czemu opieka pooperacyjna nad pacjentem w domu będzie łatwiejsza.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z nami !