Onkologia

Onkologia

Najważniejsze w leczeniu chorób nowotworowych jest wczesne wykrycie zmian oraz szybkie rozpoczęcie leczenia, aby nie pozwolić nowotworom na zbyt duży rozrost.
Wstępna diagnostyka opiera się na badaniu klinicznym pacjenta i wywiadzie z opiekunem.
W trakcie wizyty zazwyczaj wykonujemy badanie morfologiczne krwi i w zależności od tego, co w nim uda się wykazać przeprowadzamy kolejne badania: radiograficzne ultrasonograficzne, aby jak najdokładniej zobrazować chorobę.

Jeśli jest taka możliwość wykonujemy również biopsję cieńkoigłową, żeby zobaczyć komórki, z których zbudowana jest niepokojąca zmiana. Pobrane materiały badamy na miejscu lub wysyłamy na badanie histopatologiczne. Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Polsce i za granicą, dzięki czemu mamy możliwość dokładnego rozpoznania, a co za tym idzie, wybrania najlepszej i najskuteczniejszej metody walki z nowotworami naszych pacjentów.

Jeśli już wiemy z jakim rodzajem nowotworu mamy do czynienia, pozostaje nam decyzja o najbardziej korzystnym sposobie leczenia. Najskuteczniejszym leczeniem jest – podobnie jak u ludzi – chirurgiczne usunięcie nowotworu i takie zabiegi wykonujemy często w naszej Przychodni.

Jeśli nie ma możliwości usunięcia zmian, pozostają nam alternatywne metody leczenia, takie jak: chemioterapia lub terapia paliatywna. Zawsze podejmujemy decyzję najlepszą dla pacjenta i jego właścicieli. Cieszymy się widząc jak nasi pacjenci wracają do zupełnego zdrowia, nawet po ciężkich zabiegach oraz długim leczeniu.

Zadzwoń 576 13 99 99

Lub skontaktuj się za pośrednictwem poniższego formularza