Anestezjologia weterynaryjna
narkoza wziewna i infuzyjna dla zwierząt
Anestezjologia
Znieczulenie zwierzęcia zawsze budzi niepokój jego właściciela. Pojawia się mnóstwo pytań – jak on to zniesie, jak długo będzie dochodził do siebie, czy aby na pewno się obudzi, czy jest to bezpieczne? Wychodząc naprzeciw Państwa obawom i oczekiwaniom, czasie wykonywanej operacji na sali zawsze znajduje się chirurg weterynaryjny i wyszkolony z zakresu anestezjologii technik weterynarii. Pacjenci są poddawani znieczuleniu wziewnemu lub infuzyjnemu- w zależności od rodzaju zabiegu. W czasie trwania znieczulenia parametry życiowe zwierzęcia są stale rejestrowane za pomocą kardiomonitora.
Po zakończeniu operacji naszych podopiecznych wybudzamy w szpitalu wyposażonym w komfortowe klatki, klatkę tlenową i podgrzewane maty, pompy infuzyjne.
Rutynowo znieczulamy w ten sposób wszystkie zwierzęta ras brachycefalicznych oraz zajęczaki i gryzonie.
Zapewnia to:
- bardzo niewielkie obciążenie organizmu,
- bezpieczeństwo (niewielka ilość reakcji niepożądanych)
- szybkie wybudzenie po zaprzestaniu podawania narkozy
- najlepszą kontrolę, szybką indukcję i szybkie dochodzenie do siebie po zabiegu.
Rutynowo każdy pacjent ma zakładane dojście dożylne, podłączany kardiomonitor, w razie potrzeby również koncentrator tlenu. Od momentu wejścia do części szpitalnej naszej przychodni, aż do jej opuszczenia, nad zdrowiem i życiem Państwa zwierzęcia czuwa wykwalifikowany personel.

Znieczulenie pacjentów, badania przed zabiegiem, protokoły anestetyczne
Posiadamy ogromne doświadczenie w doborze narkozy oraz zapewnieniu bezpieczeństwa podczas procedur anestetycznych. Operacje odbywają się na nowoczesnej sali operacyjnej a przygotowanie pacjentów – w oddzielnym pomieszczeniu przedzabiegowym. Wybudzanie przeprowadzamy w naszym szpitalu z ergonomicznymi klatkami, gdzie pacjenci są doglądani, dogrzewani oraz dostają zalecone kroplówki i leki.
Posiadamy nowoczesny i specjalistyczny sprzęt do narkozy wziewnej oraz do monitoringu pacjentów podczas znieczulenia. W trakcie zabiegu pacjent podłączany jest do kardiomonitora. Dzięki temu monitorujemy między innymi ekg, akcję serca, temperaturę ciała, oddech, wysycenie krwi tlenem. Podczas każdego zabiegu chirurgowi towarzyszy asystent oraz w razie potrzeby drugi lekarz weterynarii. Do każdego zabiegu rutynowo wprowadzamy protokoły anestetyczne a stałym standardem jest zabezpieczenie dojścia dożylnego (wenflon) oraz intubacja pacjenta.
Stosujemy najlepsze i nowoczesne leki do znieczuleń. Nasze zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są zawsze w trosce o zdrowie Państwa zwierzaka z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.