Jak dbać o kocią sierść? Na to pytanie najlepiej odpowie osoba, która zawodowo zajmuje się pielęgnacją sierści, czyli właścicielka salonu groomerskiego Bella Cane Grooming, który mieści się przy naszej przychodni.

Czesanie kota to czynność, której nie można zaniedbać. Jesień to czas w którym kociaki gubią znacznie więcej sierści, a czesanie kota pomaga nie tylko zmniejszyć ilość kłaczków w domu, lecz także przyczynia się do poprawy kondycji sierści. Pozbywamy się martwego włosa aby na jego miejsce mógł wyrosnąć nowy, lśniący i wytrzymały, który sprawi, że Twój kot będzie się zdrowo prezentował.

Pielęgnacja sierści powinna być przede wszystkim regularna – to ma największe znaczenie.

Częstotliwość czesania zależy od rodzaju sierści kota oraz od pory roku. Krótkowłose koty (np. dachowce) sprawiają najmniej problemów. Wystarczy je czesać raz lub dwa razy w tygodniu.

Czym czesać kota?

Możemy Go czesać zwykła popularna szczotką, sprawdzą się również gumowe rękawice. Możemy także użyć furminatora, lecz bardzo ostrożnie ponieważ w łatwy sposób można usunąć zbyt duża ilość sierści. Zatem koty długowłose potrzebują wyczesywania najlepiej co drugi dzień, posiadają dużą ilość martwego włosa, który hamuje wzrost nowego. Do czesania takiego kociaka potrzebujemy metalowy grzebień o długich zębach, który poradzi sobie z rozczesaniem splątanych długich włosów, oraz szczotka lub furminator, który skutecznie powinien pozbyć się podszerstka. Na przykładzie kota perskiego, który potrzebuje wyczesania codziennie z racji tego, że linieje przez cały rok. Persy należy czesać od grzbietu w dół nie pomijając żadnej części ciała, ponieważ każda z nich pokryta jest długim futrem. Wyczesywanie kotów to istotny zabieg pielęgnacyjny. Przede wszystkim ma korzystny wpływ na zdrowie kota! Oraz kondycję sierści. A dodatkową zaletą jest widocznie mniejsza ilość sierści fruwającej w domu ?

Twój kot nie lubi pielęgnacji sierści? Nie dajesz sam/sama rady? Sprawdź ofertę Bella Cane Grooming!

Leave a reply