Profilaktyka

Leczenie ogólne

Profilaktyka

Regularne badania pozwalają na kontrolowanie stanu zdrowia zwierzęcia. Dzięki nim można wykryć większość chorób we wczesnym etapie i z pomocą odpowiedniej profilaktyki nie dopuścić do ich dalszego rozwoju lub znacznie go opóźnić. Każdy organizm jest stale narażony na choroby. Zwierzęta rzadko dają właścicielowi sygnał, że w ich organizmie dzieje się coś złego.

Dlatego w trosce o naszych przyjaciół powinniśmy interesować ich stanem zdrowia i monitorować go.

Warto wiec raz na pól roku zrobić „rutynowy przegląd” Państwa zwierzęcia, aby zapobiec tej stresującej sytuacji. Nasi lekarze sprawdzą, czy wszystko jest w porządku z Państwa pupilem.

 

JAKIE BADANIA SA KONIECZNE DO OCENY ZDROWIA MOJEGO PUPILA?

Niezbędnym elementem podczas wizyty u lekarza weterynarii jest wywiad.

To właśnie Państwo,  jako osoby stale przebywające ze zwierzęciem i znające go najlepiej, potrafią nas najtrafniej naprowadzić na postawienie właściwej diagnozy.
To dlatego tak bardzo cieszy nas dobry kontakt z właścicielami naszych pacjentów.

Dodatkowo jednym z badań, które umożliwia lekarzom rozpoznanie choroby jest podstawowe badanie krwi , obejmujące morfologię i odpowiednie wskaźniki biochemiczne oraz badanie moczu.

 
Weterynarz Tarnowskie Góry

Nasza przychodnia oferuje:

  • okresowe profilaktyczne badanie stanu zdrowia
  • profilaktykę przeciw pasożytniczą
  • szczepienia przeciw wściekliźnie i chorobom zakaźnym
  • czipowanie zwierząt
  • wystawianie paszportów
 

W jaki wieku zwierzęcia powinno się rozpocząć badania profilaktyczne?

W okresie wzrostu, szczególnie psy ras dużych, zwierzęta powinny być pod stałą kontrolą lekarza weterynarii, aby ich rozwój następował w sposób właściwy co pozwala uniknąć chorób wieku rozwojowego.

Wśród wielu ras naszych podopiecznych są te, które są zagrożone chorobami genetycznymi, rasowymi czy osobniczymi. To właśnie one wymagają szczególnego zainteresowania.
Także zwierzęta, u których już zdiagnozowano problemy kardiologiczne, dermatologiczne urologiczne czy problemy ze stawami wymagają stałego kontaktu ze swoim lekarzem.
Założono, że od 7 roku życia większość zwierząt wchodzi w wiek seniorski, co oznacza konieczność szczególnej opieki, o której z przyjemnością porozmawiają z Państwem nasi lekarze.

 

Umów się na wizytę

tel. 576 13 99 99

Skontaktuj się z nami lub umów wizytę online

Pro Animalium
Przychodnia Weterynaryjna w Tarnowskich Górach

42-600 Tarnowskie Góry
ul. Piłsudskiego 13

GODZINY OTWARCIA:
Pon-Pt 08:00-20:00
Sobota 10:00-16:00
Niedziela 12:00-16:00

tel. 576 13 99 99