Dla Właścicieli

Przed wizytą

Przed wizytą

Warto odpowiednio wcześnie zadbać o to, aby zwierzę przyzwyczaiło się do transportera, w którym jest wiezione do przychodni weterynaryjnej. Jest to kluczowe, zwłaszcza w przypadku zwierząt łatwo stresujących się takich jak kot.

Jak to zrobić? Bardzo prosto!

Wystarczy transporter udostępnić zwierzęciu i zachęcać je do korzystania z niego w domu np. poprzez zabawę w nim, bądź karmienie smakołykami w czasie korzystania z niego.

Po przybyciu do poczekalni przychodni należy zadbać o to, aby transporter stał w bezpiecznym dla zwierzaka miejscu – w tym celu mają Państwo do dyspozycji specjalne, wyżej usytuowane półki, na których można umieścić zwierzę bez konieczności narażania go na bezpośredni kontakt z innymi pacjentami, co wiązać się może z dodatkowym stresem. Wysokie umiejscowienie transporterka jest szczególnie polecane w przypadku kocich pacjentów.

Jeśli naszym podopiecznym jest pies warto od początku przyzwyczajać go do obecności w gabinecie lub jego otoczeniu. Doskonale zadziałają tutaj pozytywne skojarzenia z danym miejscem: codzienne spacery warto połączyć z krótką wizytą w poczekalni przychodni (można przy okazji takiej wizyty np. zważyć psa), w ruch powinny pójść także przysmaki. Zwierzę wówczas skojarzy przychodnię w przyjemnymi smakołykami, przez co kolejne wizyty będą dla niego mniejszym stresem.

Warto pamiętać, że na samopoczucie zwierząt bardzo duży wpływ ma zachowanie samego opiekuna. Należy zachowywać się spokojnie i nie potęgować niepokoju u swojego podopiecznego, który doskonale odczytuje nasze emocje.

 
 
Weterynarz Tarnowskie Góry

Umów się na wizytę

tel. 576 13 99 99

Skontaktuj się z nami lub umów wizytę online

Pro Animalium
Przychodnia Weterynaryjna w Tarnowskich Górach

42-600 Tarnowskie Góry
ul. Piłsudskiego 13

GODZINY OTWARCIA:
Pon-Pt
 08:00-20:00
Sobota 10:00-16:00
Niedziela 12:00-16:00

tel. 576 13 99 99